Skip to content

14 luty 2013

Tydzień Świadomości Endometriozy 2013

Z okazji Tygodnia Świadomości Endometriozy 2013 zachęcamy do ustawienia żółtej wstążki na zdjęciu profilowym na facebooku. Ten prosty gest jest symbolem solidarności z kobietami chorującymi na endometriozę. W związku z niską świadomością choroby, to proste działanie może komuś pomóc w odnalezieniu przyczyn swojego cierpienia:

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje lekarskie w Warszawie i Poznaniu. Pierwszy raz w historii obchodów Tygodnia Świadomości Endometriozy w Polsce, tylu znakomitych specjalistów postanowiło dołączyć do naszej akcji. Dodatkowo w Warszawie odbędą się wykłady poświęcone chorobie, badaniom nad pochodzeniem endometriozy, diecie i motywacji w chorobie.

9 marca, Warszawa, godz. 10-18, Traffic Club, ul. Bracka 25

  • 10.00 – 16.00 – bezpłatne konsultacje specjalistów zajmujących się leczeniem endometriozy -  prof. Ewa Barcz, dr  Aneta Zwierzchowska (Poradnia Leczenia Endometriozy I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii  WUM), dr  B. Paweł Siekierski, dr  Ewa Goncikowska, dr  Małgorzata Pisarek, dr  Maciej Pliszkiewicz (Poradnia Leczenia Endometriozy  Szpitala Św. Zofii w Warszawie), dr Joanna Pabich – Worożbit (Szpital Bielański w Warszawie).

  • dietetyk – mgr Ilona Cichecka

  • psycholog – mgr Małgorzata Randzio

  • 16.00 – 18.00 – wykłady i prezentacje poświęcone endometriozie

16.00 prof. Jacek Malejczyk , kierownik Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opowie o postępach w polskich badaniach nad endometriozą.

16.20 prof. Ewa Barcz , ginekolog – położnik z I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii  WUM przybliży jak leczyć endometriozę.

16.40 dr Agnieszka Sękowska z Poradni leczenia Bólu ze Szpitala im. prof. W. Orłowskiego opowie jakie są możliwości radzenia sobie z bólem, nierozerwalnie związanym z endometriozą.

17.00 mgr Ilona Cichecka – dietetyk,  doradzi jakie produkty nasilają dolegliwości przy endometriozie, a jakie je łagodzą.

17.20 coach Monika Chodyra  podpowie gdzie szukać motywacji,  zachęci do radzenia sobie z samą sobą i dla Samej Siebie.

10 marca, Poznań, godz. 10-16, Chimera, ul. Dominikańska 7

  • 10.00 – 16.00 – bezpłatne konsultacje specjalistów zajmujących się leczeniem endometriozy – ginekolog -dr Izabela Zielińska  (Szpital Uniwersytecki nr 1 im Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, psycholog Hanna Tomaszewska, dietetyk Ilona Cichecka oraz rehabilitanci – Karolina Tomczak i Kacper Dąbek.

W związku z Tygodniem Świadomości Endometriozy uruchamiamy również cykliczne zajęcia dla kobiet borykających się z chorobą. Warsztaty są sprofilowane specjalnie pod kątem naszego schorzenia. Zapraszamy do zapoznania się z programem ZAMIEŃ ENDO NA ENDORFINY!

***

Tydzień Świadomości Endometriozy 2013 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej oraz Burmistrza Dzielnicy Ursynów Pana Piotra Guziała

Tydzień Świadomości Endometriozy 2013wspierają Partnerzy I Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii WUM, Szpital Św. Zofii w Warszawie, Traffic Club, Chimera.

 

 

Read more from Wszyscy

Comments are closed.

  • Facebook
  • Google+
  • Nasza Klasa
  • YouTube
  • Pinterest