Skip to content
20
lut

ŁÓDZKIE OBCHODY TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI ENDOMETRIOZY 2017

harmonogram str.1mharmonogram str.2m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harmonogram Łódzki Tydzień Świadomości Endometriozy

15
mar

wstążka

Za nami kolejny Tydzień Świadomości Endometriozy. Dacie wiarę, że obchodziłyśmy go razem po raz szósty?
Z każdym rokiem staramy się jak najcelniej trafiać w Wasze potrzeby, w myśl idei holistycznego podejścia do problemu endometriozy.

W tym roku, dzięki nieocenionemu wsparciu Agnieszki Gibalskiej – Dembek, pełnomocniczki ds. PR Szpitala św Zofii,  udało się nam zgromadzić w jednym miejscu ekspertów z różnych dziedzin i umożliwić Wam konsultacje z  wieloma specjalistami.
W gościnnych progach Szpitala św Zofii odbyły się konsultacje:

- lekarskie – dr Joanny Bubak i dr. Macieja Pliszkiewicza

- dietetyczne – mgr Joanny Gizy

- fizjoterapeutyczne – mgr Karoliny Łataś-Zagrajek

We wtorek razem z Ingą Dańkowską poznawałyśmy moc oddechu, uczyłyśmy się swojego ciała.

Na niedzielne warsztaty zjechały kobiety z całej Polski. Najpierw z Małgosią Starzec, fizjoterapeutką, odkrywałyśmy swoje ciało, by potem „zasmakować różnorodności na talerzu” z Joanną Gizą – dietetykiem.
Dzięki warsztatowi psychologicznemu Anny Najder dowiedziałyśmy się  jak przekonania o sobie, o świecie, o bólu kształtują emocje. To był potężny zastrzyk pozytywnych wibracji

Na zakończenie tygodnia dr n. med. Paweł Siekierski odpowiadał na pytania on-line podczas  cyklicznego CZATu ze specjalistą Szpitala św. Zofii

“Żelazna” deklaruje, że nasza współpraca nie ograniczy się do TŚE. To wspaniała wiadomość, będziemy informować Was o szczegółach.

Ogromne podziękowania ślemy też do Poradni na Starynkiewicza, gdzie śladem lat ubiegłych odbyły się konsultacje  z prof. Ewą Barcz i dr Małgorzatą Radowicką

Dziękujemy wszystkim specjalistom i życzliwym nam osobom. Wspaniale jest wiedzieć, że są osoby gotowe poświęcić swój  czas, energię i wiedzę dla idei.

Ale nic nie zadziało by się gdyby nie Wy. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa. Sobotnie spotkanie przy kawie i niedzielne warsztaty pokazały, że nieważne gdzie mieszkamy, jak żyjemy, z czym się zmagamy. Jesteśmy wielką endo rodziną  I wspaniale jest wiedzieć, że ma się tyle fantastycznych sióstr. Spotkania z Wami są dla nas inpiracją i motywacją. Naładowane energią od Was zabieramy się do dalszego działania. Stay tuned…

28
lut

7-13 marca TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ENDOMETRIOZY 2016

2016endo-page-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drogie Panie,

zapraszamy do udziału w tegorocznych obchodach TŚE. Poniżej szczegółowy plan naszych działań w Warszawie.

CZAT ZE SPECJALISTĄ:

14 marca godz 10-11
czat z dr. Pawłem Siekierskim
szczegóły w poniedziałek 14 marca przed godz. 10 na FB szpitala św. Zofii i FB Polskiego Stowarzyszenia Endometrioza

KONSULTACJE LEKARSKIE:

Poradnia Leczenia Endometriozy ul. Żelazna 90

zapisy do ginekologów z Żelaznej zamknięte, limit miejsc wyczerpany

9 marca godz. 9-13 dr Joanna Bubak
11 marca godz 10-14 dr Maciej Pliszkiewicz

zapisy od 29 lutego godz. 12-15
600 190 433

Poradnia Leczenia Endometriozy ul. Starynkiewicza 1/3

zapisy na konsultacje na Starynkiewicza  zamknięte, limit miejsc wyczerpany

11 marca 9.30-14 prof. Ewa Barcz, dr Małgorzata Radowicka

zapisy od 29 lutego w godz. 17-20
537 527 927

KONSULTACJE DIETETYCZNE:

ul. Żelazna 90

mgr Joanna Giza – dietetyk

zapisy na konsultacje dietetyczne zamknięte, limit miejsc wyczerpany

7 marca 12:45-14:30
9 marca 15:30-17:30

zapisy od 29 lutego godz. 12-15
600 190 433

KONSULTACJE Z ZAKRESU TERAPII MIĘŚNI DNA MACICY:

ul. Żelazna 90

14 marca godz. 15-18 mgr Karolina Łataś-Zagrajek fizjoterapeuta

zapisy od 29 lutego godz. 12-15
600 190 433

WARSZTATY:

ul. Żelazna 90 (ilość miejsc ograniczona-zapisy)

8 marca godz. 10-11:30 Świadomość ciała, siła oddechu
Inga Dańkowska

13 marca godz. 9-14

zapisy na warsztaty 8 i 13 marca zamknięte, limit miejsc wyczerpany

Odkryj swoje ciało. mgr Małgorzata Starzec
Smaki i różnorodność na talerzu – dieta pomocna w endometriozie. mgr Joanna Giza
Jak przekonania o sobie, o świecie, o bólu kształtują emocje.  Anna Najder, psycholog.

zapisy od 29 lutego w godz. 17-20
537 527 927

SPOTKANIE

dla wszystkich osób dotkniętych endometriozą. Chorujących, bliskich, podejrzewających chorobę u siebie. Niepowtarzalna okazja wymiany doświadczeń.
12 marca od godz 15 Green Caffe Nero, róg Koszykowej i Lwowskiej

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z wszystkich możliwości. Taka okazja przytrafia się raz w roku.

Dysponujemy kilkoma miejscami noclegowymi w hostelu w pobliżu szpitala na Żelaznej – zapewniamy bezpłatny nocleg. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt info@pse.aid.pl

______________________________________________________

Zapisy na konsultacje i warsztaty odbywają się wyłącznie w podanych dniach i godzinach, pod wskazanymi numerami telefonów. Wszystkie konsultacje i warsztaty są bezpłatne.

10
lip

Życie z endometriozą.

Drogie Panie, ważne badanie!

Jak wiecie, zazwyczaj lekarze skupiają się wyłącznie na kwestiach medycznych, mało kto zwraca uwagę na fakt, że endometrioza to  także ból psychiczny i trud układania sobie życia z chorobą.

Z wielkim entuzjazmem więc, wspieramy projekt badawczy pani Aleksandry Andysz,  psychologa z Zakładu Psychologii Zdrowia i Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi,  która chce uzmysłowić  światu medycznemu, złożoność problemów jakie stwarza endometrioza w codziennym życiu kobiet, ale także chce dowiedzieć się, co pomaga z tą chorobą żyć. W jej imieniu zwracamy się do Was z prośbą o wzięcie udziału w prowadzonym przez nią badaniu. To szansa by świat dowiedział się o nas czegoś więcej.

Jesteśmy przekonane, że dane uzyskane w tym badaniu wzbogacą naszą wiedzę o nowe, nie poruszane dotąd w badaniach aspekty. Ponadto wierzymy, że przyczynią się one do tworzenia programów wsparcia psychologicznego pacjentek z endometriozą.
Mamy nadzieję, że z wyników tego badania będą mogli skorzystać lekarze, a także terapeuci zajmujący się w swojej praktyce problemem niepłodności.

Udział w badaniu wzięło już wiele kobiet z całej Polski dzięki temu Pani Aleksandra może nieść kaganek oświaty i uświadamiać środowisku lekarskiemu, jak złożonym problemem jest endometrioza. W ostatnim czasie prezentowała wstępne wyniki na:

- międzynarodowej konferencji Europejskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym (European Society for Traumatic Stress Studies), która odbyła się w Wilnie 10-13 czerwca 2015; temat: Posttraumatic growth in women with endometriosis – preliminary results (“Rozwój potraumatyczny u kobiet z endometriozą – wstępne wyniki”)

- Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z okazji 40–lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, 26-27 czerwca 2015, temat: “Czynniki kształtujące akceptację endometriozy – wstępne wyniki”

Po zakończeniu etapu zbierania danych, wyniki badania pojawią się na naszej stronie.

Stanowimy kluczowe ogniwo tego projektu, a nasza chęć podzielenia się doświadczeniem jest bezcenna. Dlatego prosimy Was o poświęcenie ok. 20 minut na wypełnienie kwestionariusza

Kwestionariusz zawiera pytania o jakość życia, subiektywny stres, o to jak pod wpływem choroby zmienia się nasz stosunek do siebie samych, świata, także pytania o radzenie sobie z bólem, akceptację choroby czy stosunek do macierzyństwa. Są w nim także pytania m.in. o wiek, wykształcenie, liczbę dzieci, stadium choroby, przebyte operacje, korzystanie z metod wspomaganego rozrodu.

Badanie jest prowadzone metodą papierowych ankiet, które chętnym będą przesyłane pocztą.

WAŻNE!!!

Niezbędnym elementem przystąpienia do badania jest przekazanie Pani Aleksandrze Andysz mailem adresu do korespondencji, wraz z oświadczeniem „Wyrażam zgodę na udział w badaniu oraz na wykorzystanie podanego adresu wyłącznie w celu przesłania mi kwestionariusza badania ProTeGE”.

Umieszczenie tego oświadczenia w treści maila jest niezbędne do tego, byście otrzymały kwestionariusz.

Mamy zapewnienie autorki badania, że adres zostanie wykorzystany tylko ten jeden raz i nie będzie potem nigdzie przechowywany, a mail z adresem zostanie usunięty zaraz po zaadresowaniu koperty. Dodatkowo, możecie zrezygnować z  uczestnictwa w badaniu na każdym jego etapie.

Wraz z ankietą i pisemną informacją o badaniu, osoby chętne otrzymają kopertę zwrotną zaadresowaną na Zakład Psychologii Pracy i Zdrowia IMP ze znaczkiem, tak więc udział w badaniu nie będzie się wiązał z żadnymi kosztami i pozostanie anonimowy.

Projekt badania uzyskał akceptację Komisji Bioetycznej. Zebrane dane posłużą wyłącznie do celów naukowych. Wyniki badania będą upowszechniane wyłącznie w formie zbiorczej uniemożliwiającej identyfikację osób badanych. Dane będą przetwarzane i przechowywane z zachowaniem przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz.883 z późn. zm.).
Zgłoszenia do wzięcia udziału w projekcie prosimy przesyłać na adres mailowy Pani Aleksandry Andysz – andysz@imp.lodz.pl

EDIT: ETAP ZBIERANIA DANYCH JEST JUŻ ZAKOŃCZONY. CZEKAMY NA WSTĘPNE WYNIKI.

W IMIENIU SWOIM I PANI ALEKSANDRY ANDYSZ, DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W BADANIU.


16
lut

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ENDOMETRIOZY 2-8 marca 2015

endo fb

Przed nami kolejny Tydzień Świadomości Endometriozy.  Z tej okazji - jak co roku, przygotowałyśmy dla Was moc atrakcji. Na bieżąco będziemy o nich informować tu i na FB.

Na dobry początek zapraszamy na bezpłatne konsultacje ze specjalistami w stołecznych  Poradniach Leczenia Endometriozy.

Szpital św. Zofii przy Żelaznej 90
W dniu 3 i 4 marca (wtorek, środa) w godz 9-13  porad udzielać będą dr Joanna Bubak i dr Maciej Pliszkiewicz.
Zapisy pod nr. 600 190 433 (od poniedziałku 16 lutego) w godzinach 12-15.

I Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii WUM, Pl. Starynkiewicza 1/3
5 marca (czwartek)  w godz. 13.30 – 16.30

Porad udzielać będą prof. Ewa Barcz i dr Aneta Zwierzchowska
Zapisy pod nr. 728  161  149 (23-27 lutego) w godz 12-15

W sobotę 7 marca, tradycyjnie już,  zapraszamy na Żółtą Sobotę. W tym roku proponujemy bezpłatne konsultacje z dietetyczką Iloną Cichecką i psycholożką Małgorzatą Randzio. W miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i zdrowym ciastku, będzie można porozmawiać  ze specjalistkami i wymienić się doświadczeniami z innymi kobietami.
Będziemy na Was czekać w warszawskim Green Caffe Nero na Koszykowej 54 (tuż przy Placu Konstytucji) między godziną 12 a 18

Zapraszamy.

12
mar

 

ENDO_WAWZapraszamy do udziału w happeningu organizowanym w ramach światowej akcji Million Women March.

W wydarzeniu udział biorą krajowe organizacje zajmujące się problemem endometriozy z prawie 50 krajów na całym świecie. 13 marca w każdym z nich odbędzie się specjalne wydarzenie poświęcone endometriozie. Główne i największe działanie odbędzie się w Waszyngtonie – marsz miliona kobiet. W Warszawie na placu przy stacji Metro Centrum, potocznie zwanym “Patelnią”, odbędzie się happening z udziałem tancerek z grupy Bell Arto. Zapraszamy do udziału w niezwykłym występie i do wsparcia nas w towarzyszącej akcji informacyjnej. Czwartek, 13 marca, godz. 16.00

17
lut

Tydzień Świadomości Endometriozy 2014

 tse2014_wwwPrzed nami kolejny Tydzień Świadomości Endometriozy. W tym roku obchodzimy go między 3 a 9 marca i jak zwykle mamy Wam coś do zaoferowania w tym czasie.

Jak co roku, zapraszamy Was na bezpłatne konsultacje ze specjalistami. Kolejny raz wsparły nas dwie stołeczne Poradnie Leczenia Endometriozy.
Co więcej, obydwie będą nas u siebie gościć.

Poradnia leczenia endometriozy działająca przy I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM, Pl. Starynkiewicza 1/3

3 marca (poniedziałek ) godz. 13 -17
konsultować będą:
prof. Ewa Barcz
dr Aneta Zwierzchowska
zapisy infolinia PSE tel.  728-161 -149
od poniedziałku do piątku w godz 12-15

Poradnia Leczenia Endometriozy w Przychodni Specjalistycznej św.Zofii, ul. Żelazna 90

7 marca (piątek) w godz. 10-14
konsultować będą:
dr Maciej Pliszkiewicz
dr Agnieszka Łojek-Ozga
dr Łukasz Lewczuk
zapisy: tel. 668-308-855
od poniedziałku do piątku w godz 10-15

 Gorąco Was zachęcamy do skorzystania z konsultacji. To świetna okazja by otrzymać rzetelne odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a także poznać lekarzy pracujących w Poradniach.

***

W sobotę 8 marca  zapraszamy na spotkanie dla kobiet z endometriozą lub jej podejrzeniem, w którym udział wezmą specjalistki współpracujące ze stowarzyszeniem – dietetyczka Ilona Cichecka oraz psycholożka Małgorzata Randzio. Spotkanie odbędzie się w godz. 12 - 16 w kawiarni Funky przy pl. Zbawiciela w Warszawie (I piętro).

22
lis

Łódź – wykłady i bezpłatne konsultacje

Łódź_rgb

Serdecznie zapraszamy  7 grudnia 2013  do Urzędu Miasta Łodzi na ul. Piotrkowską 104 (wejście od Placu Komuny Paryskiej). Tego dnia kobiety zdiagnozowane lub podejrzewające chorobę. będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów z zakresu ginekologii, dietetyki i psychologii.

 

W spotkaniu udział wezmą łódzcy lekarze z Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 10-16, dodatkowo między godz 12 -14 w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej Urzędu Miasta będzie mozna posłuchać wykładów zaproszonych ekspertów. 

10-12 konsultacje ( ginekolodzy : dr Beata Graszka; dr n. med. Jarosław Górski, dietetyk Ilona Cichecka i psycholog Małgorzata Randzio)

12-14 panel wykładowy:

1) Endometrioza, kiedy i jak rozpoznawać.
2) Leczenie endometriozy w oparciu o standardy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
3) Dieta a endometrioza (jakie produkty stymulują procesy zapalne, nasilają dolegliwości a jakie je łagodzą)
4) Jak żyć z chorobą przewlekłą

14-16 konsultacje (ginekolodzy: dr Natalia Leśnik; dr n. med. Bartosz Kulig, dietetyk, psycholog)

Wydarzenie honorowym patronatem  objął Przewodniczący Sekcji Endometriozy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego prof. dr  hab. Krzysztof Szyłło. Partnerem spotkania jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Zapraszamy!!!

28
paź

Bydgoszcz

Bezpłatne konsultacje lekarskie dla kobiet z podejrzeniem endometriozy

9 listopada 2013 roku w Bydgoszczy, odbędzie się Dzień Otwarty dla Kobiet z Endometriozą – spotkanie poświęcone endometriozie, chorobie kobiecej będącej jedną z najczęstszych przyczyn niepłodności.

Tego dnia kobiety zdiagnozowane lub podejerzewające chorobę.  będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów z zakresu ginekologii, dietetyki i psychologii. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10-16, w restauracji Oranżeria przy ul. Jana Kazimierza 3. Dodatkowo w godzinach 12-14 będzie można wysłuchać prezentacji na temat pochodzenia, diagnostyki i leczenia endometriozy, a także możliwości refundacji in vitro dla pacjentek z endometriozą. W spotkaniu udział wezmą bydgoscy lekarze – doc. dr hab. Marek Szymański, dr Izabela Zielińska oraz dr Patrycja Krepska. Porad z zakresu dietetyki i psychologii udzielą mgr Ilona Cichecka oraz mgr Małgorzata Randzio, ekspertki Polskiego Stowarzszenia Endometrioza. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. 

Patrinat medialny – Polskie Radio PIK

logo

20
mar

Warszawa

Prof.  Ewa Barcz z Poradni Leczenia Endometriozy I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii  WUM  o tym, jak ważne jest zwiększanie świadomości na temat endometriozy. Dodatkowo Monika i Kasia z PSE o tym, co działo się w trakcie “Żółtej soboty” w Warszawie.

  • Facebook
  • Google+
  • Nasza Klasa
  • YouTube
  • Pinterest