Skip to content

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ENDOMETRIOZY 2011

Marzec w USA ustanowiony został miesiącem endometriozy. Będziemy dążyć do tego, żeby i w Polsce tak sie stało. Tymczasem jednak, wzięłyśmy udział w obchodach Polskiego Tygodnia Świadomości Endometriozy, który w 2011 roku przypadł między 7 a 13 marca.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP

Pani Anna Komorowska

Tydzień zainaugurowany został warszawską konferencją prasową, która odbyła się w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. Zaproszenie na nią przyjęło 28 dziennikarzy. Gość honorowy Prof. Włodzimierz Baranowski z Wojskowego Instytutu Medycznego, przedstawicielki PSE Izabela Sulima i Katarzyna Zielińska, oraz założycielka forum internetowego o endometriozie,  przekonywali o konieczności zwiększenia świadomości endometriozy w społeczeństwie, przybliżyli zgromadzonym dziennikarzom główne problemy kobiet chorujących na tę chorobę.

Kilka dni później odbył sie dzień otwarty, na którym można było bezpłatnie skorzystać z porad ginekologa, dietetyka i psychologa. Była to zarazem świetna okazja, do wymiany doświadczeń z innymi chorującymi na endometriozę. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem,  gościłyśmy 55 kobiet.

Dzięki współpracy z użytkowniczkami forum internetowego poświęconego problemowi endometriozy, podobne spotkania odbyły się też w innych miastach Polski. Wspólnie zorganizowałyśmy również ogólnopolską kampanię outdoorową. Wolontariuszki rozwieszały plakaty informujące o Tygodniu Świadomości Endometriozy i roznosiły ulotki z podstawowymi informacjami o chorobie.

Tydzień Świadomości Endometriozy odbił się szerokim echem w mediach. Ukazało się ponad 130 publikacji poruszających problem choroby w radiu, telewizji, prasie i internecie. Dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego Polskiego Tygodnia Świadomości Endometriozy.

Nie udałoby się przeprowadzić kampanii na taka skalę, gdyby nie partnerzy, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom, z każdym rokiem społeczna świadomość endometriozy będzie coraz większa.

  • Facebook
  • Google+
  • Nasza Klasa
  • YouTube
  • Pinterest