Skip to content

15 marzec 2013

Tydzień Świadomości Endometriozy 2013

Szczególne podziękowania kierujemy do Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, za dostrzeżenie powagi problemu jakim jest endometrioza  i objęcie po raz kolejny honorowym patronatem naszych działań w Tygodniu Świadomości Endometriozy. Dziękujemy również Burmistrzowi dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy – Piotrowi Guziałowi za honorowy patronat nad wydarzeniem.

Głębokie ukłony dla partnerów wydarzenia – Traffic Clubu w Warszawie i herbaciarni Chimera w Poznaniu, za gościnę i stworzenie wspaniałej przestrzeni i atmosfery, w których miałyśmy przyjemność zorganizować “Żółtą Sobotę” i “Żółtą Niedzielę”.

Dziękujemy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii  WUM oraz Szpitalowi Św. Zofii w Warszawie za wsparcie merytoryczne i pomoc w promocji wydarzenia.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do ginekologów :
prof. Ewy Barcz i dr  Anety Zwierzchowskiej z Poradni Leczenia Endometriozy I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii  WUM, do dr  B. Pawła Siekierskiego, dr  Ewy Goncikowskiej, dr  Małgorzaty Pisarek, i dr.  Macieja Pliszkiewicza z Poradni Leczenia  Endometriozy  Szpitala Św. Zofii w Warszawie, dr Joanny Pabich – Worożbit  ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie oraz dr Izabeli Zielińskiej ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Wszystkie Panie, które skorzystały z pomocy zaproszonych specjalistów, były zachwycone możliwością rozmowy z najwyższej klasy specjalistami wykwalifikowanymi w temacie leczenia endometriozy.

Nieocenione były porady współpracującej z nami dietetyczki mgr Ilony Cicheckiej i wsparcie psychologiczne mgr Małgorzaty Randzio i mgr Hanny Tomaszewskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konsultacje rehabilitantów - Karoliny Tomczak i Kacpra Dąbka

Z wielką uwagą wysłuchaliśmy wykładów:

prof. Jacka Malejczyka , kierownika Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii Centrum Biostruktury WUM, prof. Ewy Barcz z I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii  WUM , dr Agnieszki Sękowskiej z Poradni leczenia Bólu ze Szpitala im. prof. W. Orłowskiego , mgr Ilony Cicheckiej i coacha Moniki Chodyry

Dziękujemy wszystkim zaprzyjaźnionym, ale też zupełnie nieznanym nam dotychczas stronom internetowym i fanpejdżom FB oraz mediom zarówno tym lokalnym jaki stołecznym – za pomoc w promocji wydarzenia.

Dziękujemy każdej osobie, która przekazywała dalej wieść o Tygodniu Świadomości Endometriozy, każdej osobie która polubiła nas na FB i przypięła wstążkę do zdjęcia profilowego. Dzięki Wam o endometriozie i “Żółtym Weekendzie” usłyszało mnóstwo kobiet.

Na deser podziękowania dla wszystkich Pań ich rodzin i bliskich, których miałyśmy przyjemność gościć w Warszawie i Poznaniu. Spotkanie z Wami, maile, telefony – to wszystko daje nam siłę i energię do działania. Utwierdza nas w przekonaniu, że warto czasem stanąć na uszach, żeby zorganizować kolejny Tydzień Świadomości Endometriozy.  I nasze wspaniałe członkinie – wisienka na torcie – które przyjechały z całej Polski, by być z nami i pomóc przy organizacji.

Wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy. Nie byłoby możliwe zorganizowanie wydarzenia na takim poziomie, bez Waszego zaangażowania i pozytywnego nastawienia.

Polskie Stowarzyszenie Endometrioza

Fundacja dla Kobiet

Comments are closed.

  • Facebook
  • Google+
  • Nasza Klasa
  • YouTube
  • Pinterest